10.3-calowe narzędzia do robienia elektronicznych notatek [Remarkable 2 vs Onyx Boox Note Air porównanie]

Onyx Boox Note Air i Remarkable 2 to dwa 10.3-calowe narzędzia do robienia elektronicznych notatek, które w tym roku weszły na rynek. Chociaż do tej pory głośniej było o Remarkable 2, to Onyx Boox Note Air posiada lepsze parametry techniczne. Które urządzenie lepiej radzi sobie z praktycznymi zadaniami?

10.3-calowe narzędzia do robienia elektronicznych notatek [Remarkable 2 vs Onyx Boox Note Air porównanie]

Onyx Boox Note Air i Remarkable 2 to dwa 10.3-calowe narzędzia do robienia elektronicznych notatek, które w tym roku weszły na rynek. Korzystanie z obydwu tabletów E Ink znacznie się od siebie różni. Ponieważ główną funkcjonalność Remarkable 2 stanowi robienie elektronicznych notatek, urządzenie nie zapewnia dostępu do przeglądarki internetowej, poczty e-mail lub serwisów społecznościowych. Największą zaletę Onyx Booxa Note Air stanowi natomiast wielofunkcyjność. Pomimo to czytnik ebooków świetnie sprawdza się przy rysowaniu.

Zarówno Remarkable 2, jak i Onyx Boox Note Air, posiadają 10.3-calowe wyświetlacze pokryte szklaną warstwą. Część ekranów obydwu urządzeń stanowi również warstwa WACOM, która pozwala obsługiwać wielofunkcyjne narzędzia E Ink za pomocą rysika. Rysik dołączony do Remarkable 2 sprawdza się nieco lepiej. Wiąże się to głównie z faktem, że jako jedyne tego typu urządzenie na rynku, Remarkable 2 jest wrażliwy na kąt pochylenia końcówki rysika. Zapewnia to jego użytkownikom możliwość komfortowego szkicowania poprzez przykładanie rysika do powierzchni ekranu pod odpowiednim kątem.

Obydwa narzędzia do robienia elektronicznych notatek reagują na 4,096 stopni siły nacisku oraz posiadają technologię palm rejecton. Jest to technologia, która zapobiega nieumyślnemu wciskaniu poleceń na wyświetlaczu.

Remarkable 2

Remarkable 2
Remarkable 2

Wyświetlacz

Remarkable 2 został wyposażony w 10.3-calowy wyświetlacz E Ink z technologią Canvas 2.0, która umożliwia lepsze odświeżanie ekranu w czasie otwierania plików PDF i czytania ebooków. Ponieważ kontrast wyświetlacza jest wyższy niż wcześniej, Remarkable 2 zapewnia najwyższy komfort robienia elektronicznych notatek i czytania ebooków. Rozdzielczość ekranu, który reaguje na dotyk, pozostała jednak tak sama jak w Remarkable 1 (1872×1404 przy 226 PPI). Ponieważ responsywność ekranu posiada wartość 21 ms, korzystanie z urządzenia jest bardzo płynne.

Parametry techniczne

We wnętrzu Remarkable 2 producent umieścił dwurdzeniowy procesor 1.2 GHz, 1 GB pamięci RAM i 8 GB wewnętrznej pamięci flash. To oznacza, że Remarkable 2 posiada tyle samo przestrzeni dyskowej, lecz dwa razy więcej mocy procesora i RAMu niż poprzedni model.

Remarkable 2
Remarkable 2

Oprócz tego przedsiębiorstwo zdecydowało się na usunięcie portu Micro USB i zastąpienie go gniazdem USB-C. Wielofunkcyjny czytnik ebooków, który jest zasilany baterią o pojemności 3,000 mAh, wytrzymuje na jednym ładowaniu nawet do trzech tygodni. Jest to duży postęp w porównaniu z Remarkable 1, który trzeba było ładować raz na kilka dni. Jednym z największych ograniczeń Remarkable 2 jest brak podświetlenia. W rezultacie korzystanie z urządzenia jest najbardziej komfortowe przy odpowiednim oświetleniu zewnętrznym.

Onyx Boox Note Air

Onyx Boox Note Air
Onyx Boox Note Air

Wyświetlacz

Onyx Boox Note Air posiada 10.3-calowy wyświetlacz E Ink Carta HD o rozdzielczości 1872 x 1404 i 227 PPI. Wielofunkcyjny czytnik ebooków został wyposażony z podświetlenie ekranu z regulacją temperatury barwowej. Białe i bursztynowe diody LED pozwalają na dostosowanie koloru podświetlenia do naszych potrzeb. Dzięki temu możemy korzystać z urządzenia zarówno w ciemności, jak i w słabych warunkach oświetleniowych. Regulacja siły i barwy podświetlenia jest wyjątkowo łatwa i wymaga jedynie zmiany położenia znacznika na poziomej osi.

Parametry techniczne

We wnętrzu Onyx Boox Note Air znajdziemy procesor Qualcomm Snapdragon, 3 GB pamięci RAM oraz 32 GB wewnętrznej pamięci flash. Ponieważ narzędzie do robienia elektronicznych notatek obsługuje Bluetooth 5.0, możemy podłączyć do niego wiele bezprzewodowych akcesoriów, takich jak słuchawki lub głośniki do słuchania audiobooków, muzyki i podcastów. Ponieważ Onyx Boox Note Air posiada wbudowany głośnik, pozwala na odtwarzanie dźwięku również bez konieczności sięgania po wspomniane akcesoria.

Onyx Boox Note Air
Onyx Boox Note Air

Urządzenie zostało wyposażone w gniazdo USB-C z obsługą technologii OTG, które służy do ładowania baterii oraz przesyłania danych. Ponieważ Onyx Boox Note Air posiada wbudowany żyroskop, jesteśmy w stanie korzystać z funkcji automatycznej zmiany orientacji ekranu. Wielofunkcyjny czytnik ebooków jest zasilany baterią o pojemności 3,000 mAh. Oprócz tego urządzenie działa na najnowszym Androidzie 10 i zapewnia dostęp do Google Play.

  Remarkable 2 Onyx Boox Note Air
Ekran: 10.3″, E-Ink Canvas 2.0, warstwa WACOM 10.3″ HD Carta Screen
Rozdzielczość: 1872 x 1404, 226 PPI 1872 x 1404, 227dpi
Podświetlenie: Brak Tak, regulowana temperatura barwowa
Procesor: ARM 1.2 GHZ Dual Core Udoskonalona wersja Octa-core
RAM: 1 GB 3GB (LPDDR4X)
Wewnętrzna pamięć flash: 8 GB 32 GB
System operacyjny: Linux Android 10
Bateria: 3000 mAh 3000 mAh
Waga: 405 g 420 g
Wymiary: 246 x 188 x 4.7 mm 229.4 x 195.4 x 5.8 mm
Cena: 399 USD (1 518 PLN) 479 USD (ok. 1 900 PLN)

Porównanie

Parametry techniczne

Jeśli chodzi o parametry techniczne, Onyx Boox Note Air góruje nad Remarkable 2. Wielofunkcyjny czytnik ebooków posiada lepszy procesor, więcej pamięci RAM oraz system podświetlenia. Oprócz tego urządzenie pozwala na korzystanie z wielu aplikacji z Google Play. Dużą zaletą Onyx Booxa Note Air jest również to, że umożliwia uruchamianie aplikacji, podgląd PDFów lub czytanie ebooków w trybie dzielenia ekranu. Dzięki temu możemy wyświetlić dwa osobne okna obok siebie, aby zachowywać do nich jednakowo wygodny dostęp.

Robienie elektronicznych notatek

Remarkable 2 i Onyx Boox Note Air zapewniają równie dużą funkcjonalność w dziedzinie rysowania i robienia elektronicznych notatek. Obydwa urządzenia obsługują warstwy, różne rodzaje długopisów i ołówków, kilka kolorów i wiele szablonów notatek. Onyx Boox Note Air pozwala oprócz tego na konwersję mowy na tekst, co w niektórych sytuacjach okazuje się bardzo przydatne.

Remarkable 2
Remarkable 2

Przez pewien czas Remarkable 2 był jedynym tabletem E Ink na rynku, który pozwalał na korzystanie z podobnych warstw graficznych, do jakich mamy dostęp w programie Photoshop. W ostatnim okresie tę samą funkcję wprowadzili w swoich urządzeniach również inni producenci. Obecnie znajdziemy ją zarówno w czytnikach Onyx Boox, jak i Supernote.

Onyx Boox Note Air
Onyx Boox Note Air

Istotną zaletą Remarkable 2 jest to, że użytkownicy narzędzia do robienia elektronicznych notatek mogą dokupić do niego rysik premium, który został wykonany z aluminium i spisuje się znacznie lepiej od standardowego rysika w zestawie.

Edytowanie plików PDF i czytanie ebooków

Ponieważ Onyx Boox Note Air zapewnia więcej opcji robienia notatek, edycja plików PDF wypada na nim lepiej. Podobnie jest z czytaniem ebooków. Ponieważ użytkownicy tableta Onyx Boox Note Air mogą wykorzystać w tym celu domyślnie zainstalowaną na urządzeniu aplikacje, lub zastąpić ją jakąś inną (np. Kindle, Kobo, Nook, Scribd, Moon+ Reader lub Overdrive Libby), posiadają większą swobodę w odtwarzaniu tekstu.

Remarkable 2 vs Onyx Boox Note Air [porównanie wideo Good e-Reader]

https://www.youtube.com/watch?v=ClQp1o6qPj8&feature=emb_logo
Autor: Kuba
Źródło: Good e-Reader

Leave a Reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *