InkPad Lite jest to 9.8 calowy czytnik z wyświetlaczem E INK o rozdzielczości 1200×825. Poznaj najnowszy model PocketBook z jeszcze większym ekranem.
Pomimo swojej niskiej gęstości pikseli, która wynosi 150 PPI, wyświetlane teksty wciąż charakteryzują się wysoką jakością. Dzieje się tak za sprawą bezpośredniego kontaktu z e-papierem, przez co czytane teksty są doskonale wyraźne. Natomiast należy wspomnieć, że przy powiększeniu tekstu czcionka staje się bardziej postrzępiona.
Wyświetlacz w tym modelu został głębiej osadzony niż u konkurencji. Oznacza to, że krawędzie w Pocketbook’u znajdują się nieco wyżej niż sam ekran. Dla porównania większość czytników na rynku jak na przykład Onyx Boox czy Kindle oferuje wyświetlacze wraz z powłoką ochronną, która idealnie wtapia się w ramki obudowy. InkPad Lite został wyposażony w podświetlenie SMARTlight z 24 diodami LED, które pozwolą nam korzystać z czytnika w dzień jak i w nocy.
Nowy design PocketBook’a
Pomimo swoich większych rozmiarów, 236,2 × 173 × 7,9 mm, PocketBook wciąż zalicza się do kompaktowych czytników. Komfortowo leży w dłoni oraz jest wygodny w obsłudze. Producent zaproponował nowe umieszczenie fizycznych przycisków. Od teraz przyciski sterujące nie znajdują się na dole urządzenia, jak to było dotychczas, lecz na prawym panelu bocznym. Dzięki nowemu rozmieszczeniu czytnik jest jeszcze bardziej funkcjonalny. Logo PocketBook również zmieniło swoje położenie. Nazwa marki nie znajduję się już tradycyjnie pod ekranem, lecz u góry, na lewym pasku bocznym. Z kolei tył PocketBook’a posiada matową, prążkowaną obudowę, przez co nie będzie się ześlizgiwał oraz odciski palców nie będą na nim widoczne. InkPad Lite charakteryzuje się prostą budową oraz minimalistycznym designem. Z pewnością trafi on w gust osób lubiących prosty styl.
Czym wyróżnia się InkPad Lite na tle swoich konkurentów
InkPad Lite został wyposażony w dwurdzeniowy procesor o mocy 1 GHz, 512 MB pamięci RAM, 8 GB pamięci wewnętrznej oraz system operacyjny Linux. Dodatkowo model posiada wejście na kartę MicroSD, co umożliwia nam więcej miejsca na przechowywanie. Inną zaletą czytnika jest obsługa bardzo dużej ilości formatów, takich jak CSM, CBR, CBZ, CHM, DJVU, DOC, DOCX, EPUB, EPUB(DRM), FB2, FB2.ZIP, HTM, HTML, MOBI, PDF, PDF (DRM), PRC, RTF oraz TXT.
Nowy model Pocketbook posiada G-sensor, czujnik zamykania okładki oraz gniazdo USB-C. Tak jak w poprzednich urządzeniach tej marki, czytnik ma wbudowane łącze Wi-Fi, które umożliwi nam przesyłanie książek poprzez Dropbox i Send-to-PocketBook. Urządzenie posiada również wgrany słownik Abby Lingvo, do którego możemy ściągnąć dodatkowe 24 języki. Dzięki temu czytane przez nas lektury w obcym języku będą od razu tłumaczone. Jest to idealne rozwiązanie dla osób uczących się. Już od połowy listopada możemy spodziewać się aplikacji Legimi, z którą uzyskamy dostęp do wielu książek.
Mocną stroną czytnika jest bateria 2200 mAh, dzięki której możemy korzystać z urządzenia nawet do czterech tygodni.
PocketBook InkPad Lite już w sprzedaży na czytio.pl
Ekologiczne opakowanie?
Zainteresowanie wzbudza także samo opakowanie PocketBook’a. Producent przyczynił się do ochrony środowiska poprzez zminimalizowanie śladu węglowego przy produkcji opakowania. Zaproponowane pudełko dla InkPad Lite jest w pełni przyjazne środowisku. Zostało wykonane z brązowego, poddające się recyklingowi papieru. Opakowanie posiada zielone wstawki, które dodatkowo kojarzą się nam z ekologią. Cały wygląd pudełka jest prosty, a zarazem elegancki. Ponadto, z tyłu na opakowaniu znajdują się informacje dotyczące czytnika, dostępne aż w 12 językach.
Zapoznaj się artykułem: Nowy PocektBook InkPad Lite – wyjątkowo niska cena komfortowo dużego ekranu
źródło: Goodereader.com