Zestawienie księgarni internetowych, w których kupisz e-booki

Jeżeli już zdecydowaliśmy się na zakup czytnika, pojawia się przed nami kolejny dylemat – skąd wziąć interesujące nas e-booki? Opcji jest wiele – możemy wypożyczyć je z biblioteki, pobrać z otwartych repozytoriów… albo kupić. Tylko jak mieć pewność, że dostaniemy to, czego chcemy, nie zostaniemy oszukani i nie przepłacimy?

Wszystkie największe księgarnie posiadają w swojej ofercie książki elektroniczne

Jedną z głównych motywacji do zakupu czytnika e-booków jest informacja o tym, że pozwala on na przechowywanie w swojej pamięci dziesiątek zawsze dostępnych pod ręką książek. Zamiast nosić często spore i ciężkie wydania zawsze ze sobą, możemy otworzyć na ekranie ulubioną lekturę jednym kliknięciem. O pozostałych zaletach zakupu czytnika szeroko pisaliśmy już wcześniej.

No dobrze, ale skąd właściwie możemy wziąć interesujące nas pozycje? Prawda jest taka, że wybór jest w tej dziedzinie ogromny, książki elektroniczne same się proszą, żeby je kupić. Wszystkie największe księgarnie internetowe uzupełniają papierowe wydania dystrybuowanej literatury wydaniami elektronicznymi, które są co najmniej o kilka PLN tańsze. E-booki są dostępne w wielu formatach, dzięki czemu bezpośrednio po zakupie możemy je przetransportować bezprzewodowo lub przewodowo na czytnik i zabierać się za czytanie. Z dalszej części artykułu dowiesz się, gdzie dokładnie możesz ich szukać.

Ebooki na Kindle

Większość fanów czytników Amazona wie, że słynna amerykańska firma zajmuje się nie tylko sprzedażą urządzeń do czytania, lecz również samych e-booków.

Amazon znany jest przede wszystkim z umiejętnego diagnozowania preferencji czytelniczych swoich klientów. Gromadząc wiedzę na temat poprzednich zakupów, ulubionych autorów, przeglądanych książek i wielu innych czynników, amerykańska firma jest w stanie skutecznie sugerować nam potencjalnie interesujące nas pozycje. W wielu okolicznościach to ogromne ułatwienie i wielka oszczędność czasu.

Niestety książki dystrybuowane przez przedsiębiorstwo Jeffa Bezosa można czytać tylko na czytnikach Kindle lub w oryginalnych aplikacjach – brakuje również wersji dostępnych w języku polskim.

Ebooki po polsku

Jeżeli chcemy uniknąć powyższych komplikacji, możemy przyjrzeć się ofercie księgarni sprzedających e-booki w języku polskim.

Większość z nich dystrybuuje nowości wydawnicze bez zabezpieczenia DRM, co oznacza, że można je czytać na dowolnych urządzeniach. E-booki są natomiast wyposażone w znak wodny, pozwalający na identyfikacje osoby, która nielegalnie udostępni książkę w Internecie. Istnieje wiele sklepów i serwisów internetowych, w których możemy ich szukać – poniżej przedstawiamy najważniejsze z nich.

Czytnik e-book to setki książek w jednym urządzeniu

 

Gdzie kupić e-booki w języku polskim?

1. Woblink

Woblink oferuje zarówno e-booki, jak i audiobooki. I niespodzianka – jesteście gotowi? Na ich stronie dostępne są również darmowe książki PDF do pobrania (dostępne również w formatach EPUB i MOBI)! Jeśli chodzi o płatne pozycje – na pewno każdy znajdzie w ofercie sklepu coś dla siebie. Wyszukiwarka serwisu jest bardzo intuicyjna, a podział na kategoria w kilka sekund pozwala znaleźć nam to, czego nam potrzeba.

Książki dostępne są głównie w dwóch formatach – EPUB i MOBI, ale również PDF. Po płatności od razu otrzymujemy pliki do pobrania. Warto zaglądać, ponieważ często mają fajne promocje.

2. Virtualo

Virtualo to kolejna bardzo duża e-księgarnia, oferująca nie tylko e-booki i audiobooki, ale również prasę. Atrakcyjne ceny, często organizowane promocje oraz szeroki wybór nowości wydawniczych to tylko kilka z jej największych zalet.

Virtualo prowadzi autorskiego bloga, na którym regularnie pojawiają się informacje o premierach, zapowiedzi i recenzje wielu książek – zaglądanie na niego z pewnością pomoże nam w wypatrzeniu interesujących nas okazji. Tania księgarnia online pozwala również na skorzystanie z newslettera, w ramach którego możemy być na bieżąco informowani o wszystkich nowościach.

3. Legimi

Kolejny „gigant” rynku książek elektronicznych to Legimi. Słynie on z pakietów czytelniczych, w których oferuje różnorodne warianty. Przykładowo za 32.99 PLN z umową na 12 miesięcy możemy mieć nieograniczony dostęp do wszystkich e-booków na 4 urządzeniach. Jest to bardzo opłacalna inwestycja, szczególnie jeśli często i regularnie czytamy.

Z usługą Legimi możesz czytać zarówno na czytniku, jak i komputerze, smartphonie czy tablecie. Jedyne co trzeba zrobić, aby było to możliwe, to zainstalować intuicyjny program do czytania ebooków – aplikacja dostępna jest za darmo w serwisie. Jeżeli chcesz dowiedzieć się więcej na temat urządzeń do czytania książek elektronicznych, koniecznie śledź przygotowywane przez nas porównania.

4. Publio

Publio to księgarnia online, w której znajdziemy audiobooki, e-książki oraz prasę. Serwis posiada zakładkę z darmowymi publikacjami książkowymi, a także nowościami prasowymi.

Co więcej, Publio oferuje urozmaicone promocje (obecnie w promocji jest aż 1265 e-booków) oraz pozwala na korzystanie z przydatnego spisu bestsellerów (lista TOP 20, oraz Lista Przebojów Publio). Podobnie jak Woblink i Virtualo, serwis pozwala na pobranie wielu darmowych e-booków (ok. 170), którym warto się przyjrzeć. Biorąc pod uwagę, w jak wielkim stopniu czytanie jest dobre dla naszego mózgu, możliwość sięgania po bezpłatnie dostępne materiały okazuje się bezcenna.

5. TaniaKsiazka

Zyskująca coraz większą popularność TaniaKsiążka słynie przede wszystkim z na bieżąco organizowanych promocji oraz atrakcyjnych cen. W księgarni bez problemu możemy kupić książki nawet za mniej niż 10 PLN, ponieważ dystrybuuje ona ostatnie sztuki wyczerpujących się nakładów (najlepiej szukać ich w Outlecie).

Nie wszyscy jednak wiedzą, że tania księgarnia internetowa posiada w swojej bogatej ofercie również e-booki w standardowych formatach MOBI i EPUB. Poszukiwane przez nas pozycje zwykle są dostępne w dwóch wydaniach – zarówno papierowym, jak i elektronicznym. Decydując się na wybór tego drugiego, jesteśmy w stanie zaoszczędzić jeszcze więcej (cena wydania elektronicznego zawsze jest co najmniej o kilka PLN niższa).

Aby się dowiedzieć, dlaczego wydania elektroniczne nie ustępują papierowym, koniecznie zajrzyj do naszego artykułu jasno objaśniającego specyfikę technologii e-papieru.

6. Nexto

Nexto to kolejna typowa e-księgarnia, udostępniająca darmowe fragmenty e-booków oraz audiobooków, które zachęcają do zakupu interesujących nas pozycji. Dzięki darmowym materiałom jesteśmy w stanie łatwo się zorientować, czy wstępnie interesujące nas pozycje rzeczywiście spełniają nasze oczekiwania. Nawet jeżeli ostatecznie nie zdecydujemy się na zakupy w księgarni, darmowe lektury mogą okazać się dla nas bardzo przydatne.

W sklepie na bieżąco organizować są promocje, sięgające nawet 30-40%. Warto wspomnieć, że Nexto zajmuje się sprzedażą również innych artykułów (gry i puzzli, płyt muzycznych i filmów oraz zabawek), co czyni go idealnym miejscem na bardziej zróżnicowane zakupy.

Porównywanie cen e-booków

Koniecznie warto jeszcze wspomnieć o UpolujEbooka.pl, czyli niezastąpionej porównywarce cen e-książek. Popularny serwis pozwala m.in. na określenie swoich osobistych czytelniczych preferencji, na podstawie których strona proponuje nam wyłącznie takie publikacje, które mogą przypaść nam do gustu. Jak łatwo sobie wyobrazić, taka opcja znacznie ułatwia racjonalne planowanie swojej listy lektur oraz sprawne robienie internetowych zakupów.

UpolujEbooka.pl pozawala również na obserwowanie książek, autorów oraz kategorii, które uznajemy za najbardziej atrakcyjne. Co więcej, możemy otrzymywać od serwisu maile ze świetnymi okazjami na zakupy książek, które nas interesują. Nie czekaj i już dziś przyjrzyj się ofertom internetowych księgarni – to najlepszy sposób na oszczędność.

Autor: Agata

 

Leave a Reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *