Wakacje to nie tylko czas letnich wyjazdów, lecz również początek przygotowań do nowego roku szkolnego. O trudach kolekcjonowania wyprawki wie każdy rodzic, którego dziecko uczęszcza do szkoły. Proces ten można nieco usprawnić, wpisując na listę rzeczy do kupienia czytnik e-booków. Dlaczego takie urządzenie powinno znaleźć swoje miejsce w uczniowskiej teczce?
Wiele osób kojarzy elektroniczne gadżety przede wszystkim z rozrywką. Okazuje się jednak, że czytnik e booków wywraca takie założenia do góry nogami. Przekonaj się, dlaczego warto go kupić go z myślą o efektywnym i przyjemnym rozwoju Twojego dziecka.
Koszmar ortopedy
Wystarczy podnieść plecak naszej pociechy, aby przekonać się jak wielka jest waga wiedzy. Przyjmuje się, że ciężar tornistra nie powinien przekraczać 10% masy ciała dziecka. Przy liczbie podręczników szkolnych, jakie dzień w dzień noszą uczniowie, trzymanie się normy jest niemożliwe, szczególnie we wczesnych latach podstawówki. Przeciążenie kręgosłupa w młodym wieku, poza bólami pleców lub karku, może mieć poważne konsekwencje w przyszłości. Skolioza, dyskopatia czy choroba zwyrodnieniowa to tylko niektóre z nich.
Zamiast skazywać dzieci na problemy zdrowotne już od najmłodszych lat, warto zainwestować w czytnik e-książek. Coraz więcej wydawnictw oferuje podręczniki w formie cyfrowej (e podręczniki). Przenosząc tradycyjne książki na elektroniczny sprzęt, zamieniamy kilogramy papieru na urządzenie o wadze dużego jabłka.
Przyjemna nauka
Wiele osób kojarzy czytanie lektur szkolnych z przykrym obowiązkiem. Dzięki czytnikowi e-booków wcale nie musi tak być! Dzieciaki uwielbiają nowoczesne gadżety, ułatwiające przyswajanie wiedzy. Prędzej sięgną po elektroniczne urządzenie niż tradycyjną książkę. Ciekawość i pociąg do technologii mają we krwi. Zagłębianie się w obowiązkowych lekturach w formie elektronicznej może być początkiem fantastycznej przygody z literaturą. Wszyscy doskonale wiedzą, że czytanie rozwija dziecięcą wyobraźnię, wzbogaca zasób słownictwa i stanowi inspirację do tworzenia własnych dzieł.
Nauka języków
Trudno funkcjonować we współczesnym świecie bez znajomości języków obcych. Umożliwiając ich naukę od najmłodszych lat, zapewniamy naszym pociechom znakomity start.
Szybka nauka angielskiego staje się znacznie łatwiejsza z czytnikiem e-booków. Chociaż nie wszyscy o tym wiedzą, nowoczesne czytniki umożliwiają znacznie więcej, niż jedynie czytanie książek. Te wielofunkcyjne urządzenia pozwalają m.in. na korzystanie z interaktywnych słowników, niezwykle przydatnych w przyswajaniu nowego słownictwa. Wystarczy dotknąć na ekranie niezrozumiałego słowa, aby po chwili ujrzeć jego tłumaczenie. Koniec z długim i męczącym kartkowaniem papierowego słownika!
Innym dobrym pomysłem na naukę języka jest zmiana języka menu urządzenia, dzięki czemu dziecko może oswajać się z nowym, przydatnym słownictwem w praktycznych kontekstach. Nie wolno również zapominać, że czytnik e-booków pozwala na przechowywanie wielu e podręczników. Książki w wersji cyfrowej są tańsze od tradycyjnych, co sprawia, że inwestycja w sprzęt błyskawicznie się zwraca. Co więcej, posiadacze czytników uzyskują dostęp do wielu legalnych baz lektur, gdzie bez trudu znajdą książki online do pobrania za darmo.
Jaki czytnik dla ucznia?
Czytnik e-książek, używany w szkole oraz do nauki w domu, powinien być przede wszystkim prosty w obsłudze. Dziecko nie może tracić czasu na rozszyfrowywanie zawiłych ustawień sprzętu. Dobrze, aby urządzenie posiadało również:
- mocną baterię;
- możliwość połączenia z Internetem przez Wi-Fi;
- niewielką masę;
- ciekawą kolorystykę (dziecko chętniej sięgnie po sprzęt w jaskrawych niż stonowanych barwach).
Wszystkie powyższe warunki spełnia czytnik e-książek stworzony specjalnie dla uczniów – Bookeen Saga (pisaliśmy o nim więcej w innym artykule). Niewielkie rozmiary sprzętu sprawiają, że znajdzie się dla niego miejsce nawet w niewielkim tornistrze. Cała elektronika urządzenia została zamknięta w barwnym etui z klapką, która zapobiega zniszczeniu ekranu. Dzięki temu Bookeen Saga wnosi nieco koloru do szarej, szkolnej rzeczywistości, czyniąc naukę znacznie przyjemniejszą przyjemnością.