W ostatnim czasie marka czytników Remarkable potajemnie opracowywała system subskrypcji, który będzie obowiązywał tylko nowych użytkowników czytnika reMarkable 2.
Osoby już posiadające urządzenia tej marki będą zwolnione z płatnej subskrypcji. Należy przyznać, że jest to trochę niesprawiedliwe względem nowych użytkowników, dlatego też firma Remarkable zaproponowała szereg promocji. Dla osób, które zakupią model reMarkable 2 po 12 października, zostanie przydzielona zniżka 100 dolarów oraz rabat 50 dolarów na akcesoria premium.
Płatne subskrypcje Remarkable
Firma Remarkable zaproponowała dwie opcje członkostwa: Connect Lite oraz Connect. Pierwsza z nich zapewnia wszystkie notatki w jednym miejscu oraz nieograniczone miejsce w chmurze na serwerach Remarkable. Koszt Connect Lite to 4.99 dolary miesięcznie. Z kolei opcja Connect jest już nieco droższa. Opłata miesięczna za tą subskrypcję wynosi 7.99 dolary. Posiada ona także nieograniczone miejsce w chmurze oraz możliwość przechowywania notatek w jednym miejscu. Dodatkowo kupując subskrypcję Connect, będziemy mogli połączyć się z dyskiem Google Drive i Dropbox, uzyskamy opcję konwersji pisma ręcznego oraz funkcję udostępniania ekranu.
Marka Remarkable ma zamiar rozszerzyć swoją płatną ofertę, natomiast na ten moment, firma nie ujawnia swoich planów na przyszłość. Prawdopodobnie będą to narzędzia, które dodadzą atrakcyjności czytnikowi i na pewno zachęcą do zakupu.
Warto wspomnieć, że w chwili obecnej firma Remarkable posiada w swojej ofercie tylko jedną wersję czytnika, jaką jest reMarkable 2. Pierwsza generacja została niedawno wycofana ze sprzedaży, dlatego też nowi użytkownicy nie będą mieć możliwości wyboru modelu.
reMarkable 2 a inne czytniki
Należy zauważyć, że czytniki innych marek, jak na przykład PocketBook i Onyx mają już możliwość synchronizacji z Dropboxem całkowicie za darmo. Dodatkowo PocketBook posiada aplikację Send-to-PocketBook, dzięki której możemy swobodnie przesyłać pliki, bez żadnej opłaty. Z kolei kupując czytnik marki Kindle, mamy darmową możliwość przechowywania plików na koncie Kindle oraz na Amazon Cloud Drive, który jest odpowiednikiem Dropboxa. (W przypadku chmury Amazon występuje pewien limit na pliki.) Natomiast konwersje pisma ręcznego może zaoferować nam czytnik Onyx Boox Nova Air.
Trzeba stwierdzić, że marka Remarkable w swoich przedstawionych ofertach, na ten moment nie oferuje niczego co mogłoby zachwycić. Większość z wymienionych tutaj “płatnych” narzędzi jest dostępna całkowicie za darmo na czytnikach od innych producentów. Dlatego też, warto się zastanowić czy opłaca się kupować reMarkable 2 i później co miesiąc opłacać subskrypcję, czy jednak lepiej zrobić dokładny research czytników i wybrać takie urządzenie, które nie wymagałoby od nas dodatkowych opłat za podstawowe funkcjonalności.
Sprawdź:
Czy Onyx Boox Nova 2 jest dobrą alternatywą dla Remarkable 2?
6 faktów o Remarkable 2, które musisz znać
źródło: Goodereader.com
Świetne narzędzie pracy. Nie spodziewałam się, że na naszych czytnikach będziemy mogli również prowadzić notatki. Uwielbiam notować podczas czytania. Mój aktualny model już jest bardzo bardzo przestarzały wręcz mogłabym powiedzieć archiwalny model.
Wraz z postępem technologicznym czytniki mają do zaoferowania coraz to więcej funkcji. Możliwość notowania jest obecnie bardzo popularnym narzędziem wśród czytników. Bardziej zaawansowane modele oferują możliwość słuchania audiobooków i muzyki oraz możliwość surfowania po internecie. Zachęcam Panią do zapoznania się z najnowszą ofertą czytników na stronie czytio.pl. Może akurat wpadnie Pani coś w oko co zastąpi stary model. 🙂