Jak doskonale wiedzą użytkownicy czytników ebooków Kindle, na wyświetlaczach wprowadzonych w stan uśpienia urządzeń pojawiają się estetyczne obrazki, które określa się mianem wygaszaczy ekranu lub ekranów uśpienia. Chociaż teoretycznie nie możemy ich zmieniać, w praktyce okazuje się to możliwe. W jaki sposób to zrobić? Skąd pobrać darmowe wygaszacze ekranu na Kindle?
JailBreak czytnika ebooków Kindle
Koniecznym warunkiem uzyskania możliwości samodzielnej zmiany wygaszacza ekranu czytnika Kindle jest przeprowadzenie na nim tzw. JailBreaka. Nie chodzi w tym przypadku o nic innego, jak o zmianę ustawień elektronicznego czytnika książek na głębokim systemowym poziomie. Ponieważ jest to jednak operacja ryzykowna, która może doprowadzić do zaburzenie działania naszego sprzętu, należy dobrze zastanowić się nad sensem jej przeprowadzania. Warto również pamiętać, że większość producentów czytników ebooków ją odradza.
Jeżeli jednak zdecydujemy się na na JailBreak’a i uzyskanie możliwości samodzielnego wyboru ekranu uśpienia naszego urządzenia, powinniśmy zacząć od wpisania w wyszukiwarce Google frazy składającej się z trzech elementów: nazwy urządzenia + hasła 'screensaver hack’ + wersji oprogramowania. W rezultacie otrzymamy np. frazę 'kindle touch screensaver hack 5.1.2′, która pozwoli nam na odnalezienie odpowiedniej dla naszego czytnika ebooków procedury JailBreaka wraz z dokładnymi objaśnieniami co do jego przeprowadzenia.
Skąd pobrać darmowe wygaszacze ekranu na Kindle?
1. kindlesavers.tumblr.com
KindleSavers to strona internetowa, z której można za darmo pobrać wysokiej jakości wygaszacze ekranu na Kindle. Pozwala ona również na udostępnianie na niej stworzenie przez siebie tapet. Obecnie na KindleSavers znajdziemy tysiące obrazów, które mogą pełnić funkcję ekranów uśpienia na różnych modelach czytników ebooków Kindle. Większość znajdujących się na stronie wygaszaczy ekranu jest minimalistyczna, przedstawiając pojedyncze ikony lub abstrakcyjne wzory.
2. kindlewallpapers.tumblr.com
Kindlewallpapers to blog na Tumblr’ze, na którym zgromadzono ponad 300 różnorodnych obrazków blokady ekranu na Kindle. Wygaszacze ekranu zostały podzielone na wygodne kategorie, takie jak zwierzęta, komiksy, sztuka, komedia, sport, filmy.
3. www.reddit.com/r/kindlescreensavers/
Pomocna w wyszukiwaniu wygaszaczy ekranu dla Kindle jest również specjalna grupa w serwisie Reddit. Podobnie jak inne grupy tworzone przez samych użytkowników, jest ona bogata w wiele wysokiej jakości obrazów, ponieważ ich gorsze odpowiedniki są dislike’owane i znikają w gąszczu pozostałych postów.
4. smile-back.blogspot.com
Chociaż w tym przypadku nie mamy do czynienia z blogiem poświęconym jedynie gromadzeniu obrazów ekranu blokady na Kindle, znajdziemy ich na nim mnóstwo. Autor bloga postanowił bowiem udostępnić na nim całą swoją kolekcję różnorodnych wygaszaczy ekranu. Aby uzyskać do nich dostęp, wystarczy kliknąć w wyróżniony w poście link, który odsyła do kilku albumów graficznych, wypełnionych ponad 100 estetycznych obrazów. Co więcej, autor bloga umieścił na nim również odnośniki do innych archiwów, z których pobierzemy wygaszacze ekranu na Kindle.
5. Wyszukiwarka Google
Ponieważ w wielu sytuacjach poszukujemy bardziej skomplikowanych rozwiązań zajmujących nas problemów, zdarza nam się przeoczyć te najprostsze. Tak jest również w przypadku pobierania ekranów blokady na Kindle, ponieważ dobrym sposobem na to, aby je znaleźć, jest po prostu przeszukanie grafiki dostępnej w wyszukiwarce Google. Aby to zrobić, wystarczy wykorzystać frazę 'Kindle screensaver images’. Jeżeli zależy nam na bardziej precyzyjnych wynikach wyszukiwania, możemy sięgnąć po nieco zmodyfikowane frazy kluczowe , jak np. 'Kindle Touch screensaver images’ lub 'Kindle Paperwhite screensaver images’.
6. Wyszukiwarka Flickr
Ponieważ czasami okazuje się, że obrazy znalezione w Google nie spełniają naszych oczekiwań, musimy posłużyć się profesjonalną bazą grafiki, taką jak Flickr. Ponieważ wyszukiwarka w serwisie Flickr nie działa zbyt dobrze, w wielu przypadkach nie wyświetlając żadnych odpowiedzi na wykorzystane przez nas słowa kluczowe, warto posłużyć się zewnętrzną wyszukiwarką na stronie compfight.com. Pozwala ona na efektywniejsze przeszukiwanie bazy obrazów Flickr.
Autor: Kuba
Źródło: www.epubor.com